Ne. Vadovaujantis saugos taisyklėmis, papildomus degalus gabenti asmeniniais automobiliais draudžiama.
Vadovaujantis tarptautiniais ir JK teisės aktais, keleiviai, norintys dujas gabenti dujų balionuose (įskaitant slėginius), privalo laikytis toliau nurodytų nuostatų, kurias Bendrovė privalo taikyti. Gali būti ir kitų toliau nenurodytų dujų, kurias Bendrovė gali gabenti ir kurias gali rekomenduoti mūsų Krovinių skyrius. Klientas visada privalo pasitikrinti, ar gabenamas medžiagas ir gaminius būtina deklaruoti. „Stena Line“ neprisiima jokios atsakomybės už vėlavimą ar atsisakymą priimti tokius krovinius, jei užsakymo metu nebuvo laikomasi įstatymų numatytų taisyklių ar sąlygų ir apie tai nebuvo iš anksto pranešta.
Gabenti dujų balionuose galima iki 47 kg (grynos dujų masės) asmeniniams poreikiams (t. y. stovyklavimo) skirtas propano ir butano dujas.
Asmeniniams poreikiams skirtas nardymo dujas (įskaitant orą) galima vežti privačiomis transporto priemonėmis, kuriomis vežami keleiviai ir jų asmeninės nardymo priemonės, laikantis šių sąlygų: (i) Dujų balionai turi būti skirti tik keleivio asmeniniam naudojimui. (ii) Transporto priemonėje turi būti ne daugiau šešių „F“ arba mažesnio dydžio (t. y. iki 60 litrų bendros talpos) balionų su SUSLĖGTU ORU (UN1002), SUSLĖGTU DEGUONIMI (UN1072) arba SUSLĖGTOMIS DUJOMIS (AZOTO OKSIDU) (UN3156) (komercinis pavadinimas – „Entenox“). (iii) Visi balionai transporto priemonėje turi būti pritvirtinti taip, kad nejudėtų. (iv) Toje pačioje transporto priemonėje griežtai draudžiama gabenti kitas pavojingas medžiagas (įskaitant degius & skysčius) ir nardymui skirtas dujas.
Privačiomis transporto priemonėmis (kuriomis vežami sergantys ar neįgalūs asmenys) galima gabenti asmeninio poreikio medicininį deguonį. Transporto priemonėje turi būti ne daugiau šešių „F“ arba mažesnio dydžio (t. y. iki 60 litrų bendros talpos) balionų su SUSPAUSTU DEGUONIMI (UN1072), jei atitinkamas pacientas turi gydytojo patvirtinimą / išrašą, kuris patvirtina medicininio deguonies poreikį.
Netoksiškas kalibravimo dujas, naudojamas tik kalibravimo tikslais, galima gabenti iki 50 litrų talpos slėginiuose induose arba dujų balionuose.
Nedegias dujas (2.2 klasės), jei jos nėra suskystintos ar atšaldytos suskystintos, galima gabenti iki 200 kPa slėgio (20 °C temperatūros aplinkoje) induose. Dėmesio! „F“ dydžio inde telpa 9,4 litro vandens; apytiksliai gabaritai: 930 mm x 140 mm.
Atminkite, kad tokie patys transportavimo reikalavimai taikomi ir nominaliai vadinamiems tuštiems balionams, nes tarptautinės taisyklės „tuščią“ slėginę tarą priskiria pavojingiems kroviniams, išskyrus atvejus, kai ji yra išvalyta ir ją lydi tai patvirtinantis sertifikatas. Dujų tiekimas balionuose visuomet turi būti uždarytas, išskyrus atvejus, kai jos naudojamos medicinos tikslais. Visi dujų balionai privalo būti tinkamai pritvirtinti, kad nejudėtų, toliau nuo ugnies ir kaitros šaltinių. Mes pasiliekame teisę tikrinti, ar dujų balionas yra tuščias, taip pat pareikalauti parodyti dujų baliono valymo sertifikatą, jei gabenami dujų balionai yra tušti. Visais nurodytais atvejais, ne vėliau kaip 24 valandos iki išvykimo, apie ketinimą gabenti tokius krovinius būtina pranešti mūsų klientų aptarnavimo centrui, taip pat apie tai būtina informuoti registracijos (check-in) darbuotojus atvykus į uostą. Acetileno dujas gabenti draudžiama bet kokiu metu ir bet kokiomis aplinkybėmis.
Šaunamuosius ir sportinius ginklus bei amuniciją galima gabenami keltais tik laikantis griežtų bendrovės taisyklių ir visiems mūsų maršrutams taikomų įstatymų bei teisės aktų reikalavimų. Apie ketinimą gabenti šaunamuosius ar sportinius ginklus bei amuniciją keleiviai privalo informuoti bendrovę užsakymo metu, paskambinus klientų aptarnavimo centro numeriu. Užsakymą pateikti ir apie jį pranešti būtina bent 24 val. iki išvykimo, o atvykus į uostą apie tai dar kartą būtina pranešti kelto registratūroje (check-in). Priklausomai nuo gabenamų objektų, papildomai gali tekti įsigyti krovinių skyriaus bilietą. Kadangi teisės aktai kartais keičiami, mes taip pat pasiliekame teisę keisti mūsų taisykles ir sąlygas ir įsipareigojame apie tai informuoti.
Privačioje transporto priemonėje galima gabenti ne daugiau 1 000 originalioje gamintojo pakuotėje supakuotų 1.4 UN klasės kasečių. Jei ketinama gabenti didesnį kiekį kasečių arba ne 1.4 UN klasės kasetes, tai būtina deklaruoti ir laikytis visų IMDG kodekso nuostatų. Gabenti tokius krovinius galima tik jei tai leidžia kelto "Pavojingųjų krovinių atitikties dokumentai". Norint gabenti daugiau nei 1 000 amunicijos kasečių būtina pasirūpinti Pavojingųjų krovinių deklaracija, kurią galima užsakyti mūsų Krovinių skyriaus departamente (priklausomai nuo kelto ir (arba) maršruto bei teisės aktuose numatytų kelto pavojingųjų krovinių gabenimo sertifikatų). Užklausą dėl deklaracijos reikia pateikti mūsų Krovininių užsakymo skyriui.
Gabenantys šaunamuosius ginklus asmenys visada privalo turėti atitinkamai tokiems ginklams išduotus išvykimo ir paskirties šalyse galiojančius leidimus, kuriuos pareikalavus būtina pateikti kelto personalui. Į uostą atvykus transporto priemonei su šaunamaisiais ginklais, mūsų vietos darbuotojai ir uosto apsaugos tarnyba informuojami apie, kad būtų galima vietoje atlikti visas būtinąsias dokumentų tikrinimo procedūras ir kitus atitinkamus veiksmus.
Kelionės metu šaunamieji ar sportiniai ginklai ir jų amunicija turi likti transporto priemonėje. Taip pat privaloma pasirūpinti, kad:
a) šaunamieji ar sportiniai ginklai ir jų amunicija nebūtų matomi iš išorės ir laikomi tinkamai apsaugotame (užrakintame) transporto priemonės bagažinės seife.
b) už krovinius atsakingas darbuotojas arba jo pavaduotojas patikrintų ir įsitikintų, kad visos transporto priemonės durys užrakintos;
c) visi transporto priemonės keleiviai būtų atidžiai stebimi, kol paliks automobilių platformą.
Keltui atvykus į paskirties uostą, procedūra vykdoma atbuline eiga, taikant vietos uoste galiojančias dokumentų tikrinimo procedūras.
Keleivis privalo turėti visą reikiamą informaciją apie jo gabenamus ginklus, t. y. jų serijinius numerius, licencijas ir leidimus.
Pėstiesiems draudžiama keltu gabenti bet kokius šaunamuosius ar sportinius ginklus, amuniciją, kardus, peilius ar kito tipo ginklus ir pavojingas medžiagas. Daugiau informacijos suteiks atsakingieji uosto darbuotojai.
Gabenti pavojingas medžiagas, ginklus ar amuniciją be išankstinio mūsų leidimo draudžiama. Už transporto priemonę atsakingas asmuo visada turi laikytis visų užsakymo ir kelionės metu galiojančių taisyklių, o prireikus pateikti bet kokias susijusias deklaracijas ar licencijas. Jūra gabenamos pavojingos medžiagos, kaip reglamentuoja Tarptautinis pavojingų krovinių gabenimo jūromis (IMDG) kodeksas, apima šių kategorijų medžiagas ir gaminius:
Įvardyti visą pavojingųjų medžiagų sąrašą nėra praktiška, nes jis nėra galutinis. Klientas pats visada privalo pasitikrinti, ar jo gabenamas medžiagas ir (arba) gaminius būtina deklaruoti. „Stena Line“ neprisiima jokios atsakomybės už vėlavimą ar atsisakymą gabenti tokius daiktus, jei nesilaikoma teisinių nuostatų ar sąlygų.
Nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. iš ES ir Europos laisvosios prekybos asociacijos (ELPA) teritorijų į Didžiąją Britaniją įvežti kiaulieną ar kiaulienos produktus, kurių svoris viršija 2 kg, draudžiama, išskyrus atvejus, kai tokie produktai turi atitinkamą ES sveikatos institucijų patvirtinimą arba ant pakuotės yra nurodyta jų ES šalių kilmė. Ši taisyklė netaikoma komerciniam importui.